E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Shqiptarët, më të stresuarit në rajon

Shqiptarët janë më të stresuarit në rajon.

Kështu thotë një studim i publikuar nga Gallup, i quajtur “Indeksi i emocioneve 2021/2022”.

- Advertisement -

Sipas kësaj, 59 për qind e shqiptarëve kishin përjetuar më shumë stres vitin e shkuar.

Të intervistuarit thanë se kjo gjendje ka ndikuar në ndjesitë e tyre, të mira apo pozitive qofshin ato.

Viti që lamë pas shënoi një rekord të ri të nivelit të stresit në mbarë botën.

- Advertisement -

Krahasuar me vitin 2020, ku e gjithë bota u përfshi nga pandemia e COVID, viti 2021 tregoi se 41 për qind e të rriturve në të gjithë botën përjetuan më shumë stres se më parë, shkruan Euronews.al.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian...

Test: Zgjidhni një kartë dhe zbuloni se çfarë ju pret në 2023

Karta 1 Ju dëshironi shumë gjëra dhe luftoni për to. Ju keni pasur ulje-ngritjet tuaja,...

93 për qind e njerëzve nuk arrijnë të gjejnë germën që dallohet: A do ta gjeni ju?

Në këtë ilustrim fshihet një ndërhyrës – sa kohë ju duhet që ta dalloni? Enigmat...

Vdes nxënësja më e moshuar në botë, historia e saj frymëzoi film

Një grua 99-vjeçare, që besohet të jetë nxënësja më e vjetër në botë e...