E diel, 4 Dhjetor, 2022

Shpërndahen tabletë për nxënësit me aftësi të kufizuara në Verbicë e Zhegocit

Në shkollën “ Fetah Qerimi” të Verbicës së Zhegocit, u shpërndanë sot tabletë për nxënësit me aftësi të kufizuara, me mbështetjen e organizatës “ Save The Children”.

Drejtori i Arsimit, Nazim Gagica, ka thënë gjatë dhjetorit janë shpërndarë gjithsej 71 tabletë në disa shkolla të Gjilanit për fëmijët me aftësi të kufizuara, të cilët do ta kenë më të lehtë qasjen në mësim online.

- Advertisement -

“Presim këto ditë që nga UNICEF të shpërndahen edhe 65 tabletë, duke përmbushur të gjitha kërkesat dhe nevojat me pajisje teknologjike për të gjithë nxënësit me aftësi të kufizuar në shkollat e Gjilanit”, tha Gagica.

Rikujtojmë se ditë më parë, organizata GIZ për këtë kategori dhuroi 175 tabletë në shkollën “Thimi Mitko”.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Keqplanifikimet në tender lënë nxënësit në Pozhoran me orar të shkurtuar qe tri vjet

Për shkak të keqplanifikimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme me kriteret në tender,...

Jasharaj ‘selam’ Nagavcit: Jemi në konsultim me ekspertë të fushës se drejtësisë

Sindikata e arsimit shkëputjen e kontratës kolektive e konsideron “veprim të ngutshëm, të pabazuar,...

Njohësi i arsimit Argjend Osmani: Mungesa e inspektorëve e pamundëson monitorimin e cilësisë

Njohësi i arsimit Argjend Osmani, thotë se ngritja e cilësisë në arsim kërkon monitorimin...

Rinor Qehaja nga “EdGuard”: Veç inspektorët nuk mund të vlerësojnë të gjithë mësimdhënësit, t’iu besohet edhe organeve në shkolla

Numri i vogël i inspektorëve në arsim ka bërë që të ketë mungesë të...