E enjte, 9 Shkurt, 2023

Shkolla paralajmëron nënat që i përcjellin fëmijët deri aty: Mos vini me rroba provokuese

- Advertisement -

Shkolla fillore Seymour në qytetin Britanik të Crawley u ka dërguar një paralajmërim për kodet e veshjes prindërve, fëmijët e të cilëve ndjekin atë shkollë.


Ata i bënë thirrje prindërve që “të jenë një model dhe një shembull i mirë” për fëmijët e tyre. I nxiti ata, thonë ata nga shkolla për The Sun, se disa nëna u paraqitën me minifunde, fustane të shkurtra, pizhame dhe rroba që “duken si të brendshme”.

- Advertisement -

“Në përgjigje të numrit në rritje të prindërve që vijnë me pizhama dhe nganjëherë rroba të pakta që duken si të brendshme, shkolla ka lëshuar një mesazh që u kërkon prindërve të marrin në konsideratë veshje më të përshtatshme”, shpjeguan mësuesit Carol Collins dhe Emma Eardley, transmeton Telegrafi.

“Të veshësh shumë pak rroba dhe të vish në shkollë nuk është një shembull i mirë për fëmijët”, tha shkolla në një letër.

“Unë pashë nënat në me veshje të shkurtra dhe pantofla, dhe një kishte veshur një minifund të tejdukshëm dhe të lartë – ju mund të shihni fjalë për fjalë çdo gjë.

- Advertisement -

Një erdhi me aq shumë dekolte që askush nuk dinte ku të shikonte. Shkolla nuk është një pasarelë”, tha njëri nga një prind që mbështet letrën e shkollës.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Mësuesja Alketa Ipeku: Edhe unë shoh në Tik Tok, por nuk ka gjithmonë informacione të sakta

Nxënësi duhet të ndërgjegjësohet dhe të bindet se, jo çdo informacion i ofruar në...

Letra e mësueses së moshuar që është përshendetur nga e gjithë bota

Një mësues në pension i shkroi letër gazetës lokale për t’i dhënë fund mendimit...

Sfidat e një mësimdhënësi

Shpend Rrukiqi, mësues i lëndës së matematikës, përcjell të gjitha karakteristikat dhe veçoritë që...

Nxënësi i klasës së katërt dërgoi në shkollë një vizatim, kur e panë mësuesit menjëherë i telefonuan policisë

Policia e Floridës kishte arrestuar në vitin 2017 Robert Paul Alexandar Edwards 33-vjeç, kur...