E diel, 27 Nëntor, 2022

Shikojeni si ky gjuetar e kap me duar ujkun e tmerrshëm

Një video interesante vjen nga Mongolia, në të cilën shihet një gjuetar duke mbajtur në duar një ujk, i cili më herët kishte rënë në kurthin të cilin e kishin vendosur gjuetarët.


Edhe pse ky akt është kritikuar ashpër nga mbrojtësit e kafshëve të egra, pasi ujku kishte plagë në këmbët e pasme, prapë duhet pasur guxim të madh për ta kapur me duar këtë bishë, e cila për pak sa nuk e kafshon gjuetarin.

- Advertisement -

Shikoni videon:

 

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian...

Test: Zgjidhni një kartë dhe zbuloni se çfarë ju pret në 2023

Karta 1 Ju dëshironi shumë gjëra dhe luftoni për to. Ju keni pasur ulje-ngritjet tuaja,...

93 për qind e njerëzve nuk arrijnë të gjejnë germën që dallohet: A do ta gjeni ju?

Në këtë ilustrim fshihet një ndërhyrës – sa kohë ju duhet që ta dalloni? Enigmat...

Vdes nxënësja më e moshuar në botë, historia e saj frymëzoi film

Një grua 99-vjeçare, që besohet të jetë nxënësja më e vjetër në botë e...