E diel, 4 Dhjetor, 2022

Shembull i mirë: Nxënësit mitrovicas marin gjyshet me vete në shkollë, tregojnë dashurinë ndaj tyre

Nxënësit e shkollës fillore “Ismail Qemaili” në Mitrovicë mbajtën dje një aktivitet edukativ-arsimor në kuadër të lëndës Shoqëria dhe Mjedisi.

E veçanta e këtij aktiviteti ishte se nxënësit kishin ftuar gjyshet ose të afërme të tjera nga familja për të gërshetuar tradicionalen dhe modernen.

- Advertisement -

Qëllimi i këtij aktiviteti të organizuar nga mësuesja Leunora Uka-Muharremi, ishte mbjellja e respektit dhe kultivimi i dashurisë ndaj të moshuarve.

Njoftimi i plotë:

Dje u mbajt një aktivitet edukativ – arsimor në Shfmu “Ismail Qemali “ i organizuar nga Mësuesja Leunora Uka Muharremi.

- Advertisement -

Qëllimi ishte gërshetimi i tradicionales dhe modernes, ku të ftuara ishin gjyshet por edhe të aferme të tjera të fëmijëve.

Por më e rëndësishmja e këtij aktiviteti ishte Mbjellja e respektit dhe kultivimi i dashurisë ndaj të moshuarve.

Edukojmë brezat, vazhdojmë traditë e respektit për më të moshuarit tek fëmijët.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Keqplanifikimet në tender lënë nxënësit në Pozhoran me orar të shkurtuar qe tri vjet

Për shkak të keqplanifikimit të Ministrisë së Punëve të Brendshme me kriteret në tender,...

Jasharaj ‘selam’ Nagavcit: Jemi në konsultim me ekspertë të fushës se drejtësisë

Sindikata e arsimit shkëputjen e kontratës kolektive e konsideron “veprim të ngutshëm, të pabazuar,...

Njohësi i arsimit Argjend Osmani: Mungesa e inspektorëve e pamundëson monitorimin e cilësisë

Njohësi i arsimit Argjend Osmani, thotë se ngritja e cilësisë në arsim kërkon monitorimin...

Rinor Qehaja nga “EdGuard”: Veç inspektorët nuk mund të vlerësojnë të gjithë mësimdhënësit, t’iu besohet edhe organeve në shkolla

Numri i vogël i inspektorëve në arsim ka bërë që të ketë mungesë të...