E diel, 19 Shtator, 2021

Sapo kishte lindur, përkeqësohet shëndeti i foshnjës në Tiranë, ndërron jetë në maternitet

Një foshnje ka ndërruar jetë sapo ka lindur në një maternitet në Tiranë, shkruan newsbomb.al. Policia e Shtetit bën me dije se ngjarja ka ndodhur pas mesnate, në orën 00.40 të datës 28 korrik 2021.

Grupi hetimor ndodhet në maternitet (Policia nuk e ka specifikuar emrin) dhe po bën hetimet e nevojshme si për të zbardhur shkakun e vdekjes së foshnjës së porsalindur. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

“Paraprake: Më datë 28.07.2021, rreth orës 00:40, në maternitet, një foshnje e porsalindur dyshohet se si pasojë e përkeqësimit të shëndetit ka ndërruar jetë. Grupi hetimor vijon punën me veprimet për përcaktimin e shkakut të vdekjes dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes”, thuhet në njoftim.

Mësohet se babai i foshnjës që ka ndërruar jetë, ka bërë kallëzim në Komisariatin nr.1 në Tiranë, duke akuzuar mjekët se nuk i kanë dhënë kujdesin e duhur të porsalindurit. Fatkeqësisht, foshnja ka ndërruar jetë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Historia e Gerit, vogëlushi merr përgjigjen përfundimtare nga mjekët

Pasditen e djeshme në ekranin e Top Channel është transmetuar episodi i dytë i...

3 zakone që ndikojnë pozitivisht tek fëmija gjatë rritjes

Nëse je prind, me shumë mundësi e di sa të rëndësishme janë vitet e...

E dhimbshme: Punonjësi i familjes hedh djalin 4-vjeçar nga ballkoni, i vogli ndërron jetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Napoli, Itali, ku një 4-vjeçar ndërroi jetë...

Lot dhe dhimbje në familjen e 11 vjeçarit: I lutemi Zotit që Klodi të bëhet mirë!

Në vizitën që Fjoralba ka bërë në shtëpinë e tyre, familjarët tregojnë në pikëllim...