E diel, 5 Shkurt, 2023

Sa të mirë! Kjo foto e Rita Orës me motrën dhe vëllain në Pejë është gjëja më e bukur që kemi parë sot!

- Advertisement -

Këngëtarja shqiptare Rita Ora është tepër e lidhur me familjen dhe vendin e saj, ndaj shpesh në llogarinë e Ritës në Instagram shohim foto apo dedikime për personat e zemrës, shpesh edhe në shqip.

Ajo ka vendosur të jetë një “libër i hapur” për ndjekësit, duke treguar thuajse çdo moment të përditshmërisë për të qenë sa më shumë në kontakt me fansat.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

- Advertisement -

Madje për festat e Nëntorit, ajo bëri një super urim duke na ngritur peshë zemrat teksa u shfaq e veshur me çizme me shqiponjë.

Sakaq, edhe nëna e saj, Vera Ora është shumë aktive në rrjetet sociale, ku ndan shpesh foto të 3 fëmijëve të saj dhe i le komente epike në gjuhën shqipe Ritës në foto të ndryshme.

Së fundmi, Vera ka ndarë një foto të Ritës me të motrën dhe vëllanë në Pejë, shumë vite më parë kur ishin fëmijë.

- Advertisement -

Pas tyre shihet një urë, e duke e lidhur me periudhën ku ndodhemi, e ëma e këngëtares ka shkruar “Ura për në anën tjetër. 2021”.

Rita Ora ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike këto ditë për shkak se theu dy herë rregullat e pandemisë. Ajo udhëtoi drejt Egjiptit pa kryer tampon dhe organizoi një festë me 30 miq për ditëlindjen e saj, duke mos ruajtur në këtë mënyrë as distancën fizike. Për këtë arsye ajo mori një lumë kritikash nga fansat dhe një gjobë prej 10 mijë paund.

- Advertisement -

Së fundmi ajo ka fituar edhe “çmimin” për “sjelljen më të keqe të vitit” së bashku me disa personazhe të tjerë të njohur. Tabloidi britanik “Daily Mail” ka zgjedhur bashkë me ekspertin e sjelljeve, William Hanson, VIP-at që janë sjellë më keq këtë vit dhe që sigurisht kanë rënë në sy të publikut për këtë shka

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...