E diel, 29 Janar, 2023

Sa i bukur duket sheshi i Prishtinës për festat e fundvitit, por pas orës policore mbetet i “vetmuar”

- Advertisement -

Si edhe shumë qytete tjera, edhe Prishtina është dekoruar për festat e fundvitit.

Në një video të shkurtër të bërë nga Kids of Kosova, shihet se sheshi “Zahir Pajaziti”, dhe Nënë Tereza”, ka marrë pamje vërtetë mahnitëse.

- Advertisement -

Por për dallim nga vitet e kaluara, sheshet e zbukuruara do të mbesin të ‘vetmuara’ pas orës 19:00 kur edhe fillon ora policore.

 

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Këto janë pjesët e trupit të cilat mund të zbulojnë sa jeni inteligjent: A jeni ndër të mençurit?

Ka rezultuar që truri juaj nuk është i vetmi tregues i nivelit tuaj të...

Fëmijët e parë të familjeve janë më inteligjentë

Një studim gjerman shpjegon arsyen. Sipas tij, koeficienti i intelektit (IQ) ulet me 1,5%...

Përdoruesit e Twitter “të ndarë në dysh” rreth rezultatit të kësaj detyre matematikore

Në rrjetin social Twitter është nxitur një debat për shkak të një problemi matematikor...

Biologu kosovar zbulon insekt të rrallë në Kosovë, e quan “njeriu i pamençur”

Në laboratorin e tij brenda Universitetit të Prishtinës, Halil Berisha po shikon me shumë...