E martë, 28 Mars, 2023

Sa e bukur Shqiponja dy krenare me 1500 fleta dhe 500 balona e punuar nga artisti nga Prizreni

- Advertisement1-

Është nga qyteti historik i Prizrenit dhe nuk ka si të mos motivohet të bëjë diçka të veçantë.

Për më tepër është artist i shkolluar. Fjala është për Edis Hamza, i cili punon si mësimdhënënës i artit në një nga shkollat e Prizrenit.

- Advertisement -

Ai në një intervistë për “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net) ka treguar se nga i erdhi ideja të punojë shqiponjën me 1500 flet dhe 500 balona, si dhe tregon nëse të hy në librin e rekordeve Guinness.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...