E premte, 2 Dhjetor, 2022

Rrëfimi rrëqethës i të miturës: Nëna s’ma tregon kur kam ditëlindjen, e fsheh se s’mund të më blejë gjë

Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” u transmetua historia e një vajze nga Rrësheni.


Ajo quhet Jonida dhe jeta e saj ka qenë e mbushur me shumë vështirësi, pasi është jetime.

- Advertisement -

Ajo s’ka festuar kurrë një ditëlindje dhe s’ka shijuar dot kurrë kënaqësinë e një torte me qirinj, pasi e ëma nuk ka mundësitë e duhura për t’ia plotësuar kushtet.

Mes lotësh, Jonida tha:

Kurrë nuk kam festuar asnjë ditëlindje si gjithë të tjerët, kurrë, vetëm kur më kanë ftuar unë thosha po unë do kem ndonjë dhuratë ndonjë tortë, të paktën të isha dhe unë si fëmijët e tjerë, nuk e festojmë dot, vetëm bukë të përditshme kemi. Mami ma fsheh nuk ma tregon, ajo nuk ka mundësitë e duhura, ishte në vështirësi, për ne për vete, nuk e shikoja dot ashtu duke qarë.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...