E hënë, 26 Shtator, 2022

Rrahje në gjimnazin “Sami Frashëri”

- Advertisement -

Mesditën e sotme, disa nxënës të gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë, janë përleshur fizikisht.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

- Advertisement -

Borovci ka deklaruar se një person ka pësuar lëndime dhe është dërguar në Qendrën Klinike Universitare për trajtim mjekësor.

“Rreth orës 12:30, kemi pranuar informatën për një rrahje të ndodhur në rrugën “Ibrahim Lutfiu” respektivisht në shkollën “Sami Frashër” në Prishtinë. Nga informatat e para dyshohet për një përleshje në mes të disa personave (dyshohet të jenë nxënës shkolle) ku së paku njeri nga ta ka marrë lëndime dhe është transferuar për në QKUK për trajtim mjekësor. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me rrethanat që karakterizojnë rastin”, ka deklaruar Borovci.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

“Kërkesa e SBASHK-ut e arsyeshme pasi është vonuar Ligji i pagave”

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kritikon qeverinë për mungesën e dialogut social me SBAShK-un. Derisa...

“Rrahman Jasharaj me i thirrë fëmijët në shkollë e mos me i lëshu në shtëpi derisa të dorëzohet Kurti”

Opinionisti Nexhmedin Spahiu ka dhënë një ide jo fort të qëlluar se si mund...

​Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” sot proteston ndaj grevës në arsim

Sot nga ora 12:00, Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” në Prishtinë do...

Propozimi: “Shtesë prej 50 eurove deri në implementimin e Ligjit të Pagave” – kjo është përgjigja e Rrahman Jasharajt

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka dalë me një propozim për SBASHK-un dhe Qeverinë...