E shtunë, 1 Tetor, 2022

Robot apo njeri? E dalloni dot se çfarë është?

- Advertisement -

Pjesëmarrësit në një organizim për prezantime teknologjike në Tokio të Japonisë, kanë mbetur të befasuar me një robot që duket sikur një adoleshente e gjallë.

Roboti të ndjek me sy, buzëqesh dhe bën me dorë, ndërsa është shumë elastike kur e kthen kokën. Shikuesit e videos që është përhapur në internet, po pretendojnë të jetë fjala për një vajzë e re që shtiret sikur është robot.

- Advertisement -

“Nuk ka mundësi të jetë kukull”, është një nga komentet e shumta. Shikojeni videon që Lajmi.net e transmeton për ju:

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Studenti nga Kosova del me veshje kombëtare shqiptare në ceremoni të diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit

Drin Çeku një student nga Kosova, respektivisht nga Peja, në ceremoninë e diplomimit në...

Video prekëse që tregon se mësuesi nuk duhet harruar dhe respektuar gjithmonë

Një pilot në linjat turke zbulon se një nga mësuesit që ai kishte kaluar...

Shkalla e ulët e inteligjencës “shpëton” 25-vjeçarin nga dëbimi në Kosovë

Ai ka një shkallë të inteligjencës prej vetëm 70 IQ dhe konsiderohet si personalitet...

Gjuha shqipe e varfër, a do të flasim në të ardhmen veç me emoji?

Emojit janë këtu dhe janë këtu për të qëndruar, duke u zhvilluar e përmirësuar...