E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Rilind Morina, piktori nga Suhareka – sa bukur e ka realizuar një pikturë për Ditën e Flamurit

Rilind Morina është një piktor tejet i talentuar nga komuna e Suharekës.

Fokusi i tij është realizimi i pikturave kombëtare. Së fundmi Rilindi ka mahnitur me realizimin e ri që i kushtohet Ditës së Flamurit.

 

“Piktura është e veçant nga imagjinata ime që ka si bazë historinë dhe rrugëtimin për gjatë historisë shqiptare dhe kontributin e stërgjyshëve tanë. Ata burra në pikturë që shihet ku dhe flamuri valon ku qëllimi është se aty shqiptarët pa dallim se cilës fe i përkasin kanë luftuar për kombë”, thotë Rilindi për Kids of Kosova dhe Albanian Education Today.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Kush është shqiptarja që po korr sukses në botë duke i kënduar vendlindjes

Mimoza është një tjetër emër shqiptar që premton të ndjekë hapat e artisteve të...

INTERVISTË| Psikologia Mirjeta Pestisha: Përdorimi i videolojërave para moshës 7 vjeçare  ndikon negativisht në zhvillimin e trurit

Përdorimi i tepërt i telefonit nga fëmijët është një problematikë që shqetëson jashtëzakonisht shumë...

“E premtja me Lejlan”, të ftuara Suela, Arisa dhe Stina

Këtë javë në emisionin “E premtja me Lejlan” janë të ftuara 3 vajza që...

Eglantina Osmanollaj, modelja nga Prizreni: Modelingu ëndrra ime e fëmijërisë që u bë realitet – prindërit të përkrahin fëmijët e tyre

Prej katër vitesh merret në mënyrë profesionale me modeling, ndërsa si e vogël e...