E enjte, 30 Mars, 2023

Rihapet Disneyland në Paris, por Mickey Mouse nuk do t’ju përqafojë

- Advertisement1-

Parku i njohur për fëmijë “Disneyland Paris” u hap për vizitorët këtë të enjte, pasi ishte i mbyllur për gati 8 muaj.


Anëtarët e veshur si personazhet e preferuar të Disney- mes tyre Mickey Mouse, Minnie Mouse dhe Goofy- ishin duke ruajtur distancën fizike dhe të veshur me maska.

- Advertisement -

Sipas rregullave të reja të parkut, “veprimet e afërta, përfshirë përqafimet, janë të ndaluara përkohësisht, dhe vizitorët mbi moshën 6-vjeç duhet të mbajnë maskën e vendosur.”

Natacha Rafalski, shefja e Disneyland Paris, tha se rihapja ishte një moment i shumëpritur për të gjithë sektorin e turizmit dhe mikpritjes në Francë.

“Të gjithë e kemi pritur me padurim këtë moment”, tha ajo. “Restorantet, hotelet, parqet tematike, të gjitha vendet e mikpritjes, janë thelbësore për jetën e popullit francez.”, tha Rafalski.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...