E premte, 2 Dhjetor, 2022

Rigeli nga Prishtina iniciativë me prindërit, ju dërgojnë dhurata fëmijëve në nevojë për Vitin e Ri / VIDEO

Fundi i vitit është pjesa më e bukur dhe më e dashur për fëmijët.


Të japim diqka nga vetja, sado pak qoftë nga gjërat tona apo edhe nëse keni mundësi të bleni diqka e t’i gëzoni fëmijët e tjerë.

- Advertisement -

Rigel Gashi, fëmiju nga Prishtina me familjarët morën iniciativë që për këtë Vit të Ri, t’i përgatisim vet disa dhurata e të ju dërgojmë fëmijëve në nevojë.

Qëndresa Smajli Gashi nëna e Rigelit thotë për “Kids of Kosova”, se “t’i mësojmë fëmijët që të dhurosh është ndjenjë shumë e mirë, t’i mësojmë humanizmin, solidaritetin, vullnetarizmin, dhe kontributin për një jetë më të mirë për të gjithë pa dallim”.

P.s. Qëllimi i shpërndarjes së kësaj videoje është motivimi për prindërit dhe fëmijët e tyre që nëse kanë dëshirë, vullnet e mundësi të ju bashkangjiten iniciativave të tilla, sepse të gjithë e dimë që bamirësia e fshehur është ajo më e vlefshmja.

- Advertisement -

Shëndet e gëzime për këtë Vit të Ri 2021.
Me urimet më të mira, me dashuri Rigeli? me familje ?

Më poshtë shikoni videon:

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...