E diel, 29 Janar, 2023

Realizohet pagesa për shujta për mësimdhënësit dhe stafin tjetër të shkollave

- Advertisement -

Komua e Klinës ka njoftuar se ka realizuar pagesën e shujtave.

“Ka disa muaj që jemi duke për bërë përpjekje të vazhdueshme për realizimin e këtij premtimi dhe jam shumë i lumtur t’ju njoftoj se, bashkë me pagat e muajit maj, është bërë edhe pagesa për shujta për mësimdhënësit dhe stafin tjetër në shkolla për periudhën shtator 2020 deri janar 2021”, ka thënë Zenun Elezaj, kryetar i Klinës.

- Advertisement -

“Ne do të vazhdojmë t’i përmbahemi obligimeve tona dhe zotohem që na afatin më të mirë të mundshëm do të realizojmë pagesën edhe për pjesën e mbetur”, ka deklaruar ai.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Jasharaj për (mos) publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria të mos bëjë veprime që acarojnë situatën

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Vdes profesori universitar kosovar, në një aksident komunikacioni në Bullgari

Një aksident me fatalitet ka ndodhur dje në Bullgari. Si pasojë e këtij aksidenti ka...

Rrahman Jasharaj: Misteri i pagave, e papranueshme koeficienti nën 120 euro

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për Paga – koeficienti mbahet sekret

Më 1 shkurt zyrtarisht do të hyjë në fuqi Ligji për paga për sektorin...