E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Rast i rrallë – kjo vajzë ka lindur dy herë

- Advertisement -

Vogëlushja Lynlee Boemer ka lindur për herë të dytë dhe ky rast është me të vërtetë i çuditshëm!

Kur prindërit e saj kishin shkuar në spital për të bërë një skanim me ultrazë e kishin kuptuar se kishte një problem në shëndetin e saj, transmeton lajmi.net

- Advertisement -

Bëhej fjalë për një tumor i cili në shumicen e rasteve mund të largohet pas lindjes, por tek Lynlee kishte arritur në një fazë më të rrezikshme të zhvillimit.

Atëherë, pas një operacioni të gjatë i cili përfundoi me sukses, tumori u largua dhe Lynlee u fut përsëri në barkun e nënës, për të lindur për të dyten herë tani.

Doktori ka shpjeguar se arsyeja e kësaj ndërhyrje të shpejtë ishte gjakderdhja eventuale që do të mund të kishte ndodhur në dëm të foshnjes dhe nënës.

- Advertisement -

Tani ajo është një vajzë shumë e shëndetshme dhe po zhvillohet normal si të gjithë fëmijët e tjerë.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...