E hënë, 3 Tetor, 2022

Qeni endacak kafshon fëmijën në Ferizaj, i shkakton lëndime në këmbë

Një fëmijë është sulmuar sot nga qentë endacakë në orët e mëngjesit në Ferizaj.


Siç ka deklaruar një qytetar i Ferizajt, rasti ka ndodhur sot rreth orës 08:00 në Rrugën “Gursel e Bajram Sylejmani”.

- Advertisement -

“Qeni e ka sulmuar fëmijën nga prapa dhe e ka kafshuar në këmbë. Falë intervenimit të qytetarëve, të cilët e larguan qenin, fëmija ka shpëtuar nga më e keqja”, ka deklaruar qytetari për Telegrafin.

Në fotot e bëra nga ky qytetar shihet fëmija me plagën në këmbë të shkaktuar nga kafshimi i qenit.

Sulmet e qytetarëve nga qentë endacakë janë bërë përditshmëri në vendin tonë. Ndërsa, institucionet e Kosovës po vazhdojnë ta neglizhojnë këtë çështje.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...