E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Pulë me domate dhe makarona

Recetat me pulë janë të shumëllojshme e megjithatë amvisat janë gjithmonë në kërkim të shijeve të reja.


Për këtë arsye, Living ju sugjeron recetën e mëposhtme: pulë me domate dhe makarona.

- Advertisement -

Përbërësit: 5 kofsha pule, 4 domate, kripë, piper, vaj ulliri, 1 qepë dhe ujë.

Përgatitja: Në tigan skuqim me vaj copat e pulës, i heqim dhe po aty skuqim qepën. Shtojmë kripë, piper, domatet dhe disa kokrra dëllinje. E vendosim masën në tavë ku kemi kofshët e pulës, si dhe shtojmë makaronat dhe ujë. E vendosim të piqet në furrë të parangrohur me 180 gradë për 40 minuta.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjimnazi “Hamdi Berisha” në Malishevë mbajti orë letrare për 28 Nëntorin

Gjimnazi "Hamdi Berisha" në Malishevë mbajti orë letrare për 28 Nëntorin Njoftimi i plotë: Sot, për...

Profesori Naim Musliu: Ministria e Arsimit po provokon mësimdhënësit për të hyrë përsëri në grevë

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka shkëputur kontratën kolektive me SBASHK-un, të nënshkruar...

Shkarkohet rektori i Universitetit të Gjakovës, Artan Nimani

Rektori i Universitetit “Fehmi Agani” të Gjakovës, Artan Nimani është shkarkuar nga pozita e...

LAJMI I FUNDIT: Rrahman Jasharaj flet për Ligjin e Pagave

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka mbajtur tryezë diskutimi me...