E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Publikohen listat me emrat e studentëve përfitues të bursave

- Advertisement -

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka publikuar emrat e studentëve që kanë fituar bursa.

Nagavci bën të ditur se numri i studentëve përfitues është 1799, kurse shuma 700 euro.

- Advertisement -

“Edhe 1799 bursa për studentët tanë. Kësaj radhe më se e lumtur që studentët janë përfitues të bursës elitare. Shuma e bursës për vit akademik është 700 euro. Urime e shumë suksese”, thotë ajo në postimin e bërë në Twitter.

Më poshtë gjeni listat e studentëve përfitues:

https://masht.rks-gov.net/uploads/2021/12/vendim-per-perfituesit-e-bursave-per-vitin-akademik-2021-2022-01b-340.pdf

- Advertisement -

https://masht.rks-gov.net/uploads/2021/12/vendim-per-perfituesit-e-bursave-elitare-per-vitin-akademik-20212022-399-1.pdf

https://masht.rks-gov.net/uploads/2021/12/vendim-per-perfituesit-me-nevoja-te-vecanta-bursave-per-vitin-akadem.pdf

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

SBAShK-u lëshon pe: Ta pezullojmë grevën deri në janar, mësimi të fillojë më 3 tetor

Janë bërë 1 muaj e tri ditë, që kur ka filluar greva nga Bashkimi...

SHBASHK-u fillon të marr mendimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit është duke shqyrtuar mundësinë e pezullimit të grevës, ka...

Me një abetare të madhe, aksion para Ministrisë së Arsimit

Aleanca e të Rinjve të Kosovës ka zhvilluar një aksion simbolik para Ministrisë së...

Edhe një mërgimtar tjetër i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve

Mërgimtarët po vazhdojnë të tregojnë gatishmëri për t’i ndihmuar mësuesit kosovar. Edhe Fitim Krasniqi, nga...