E martë, 31 Janar, 2023

Profesori Milazim Krasniqi: ‘Ne tallemi me abetare’

- Advertisement -

Ministrja Arbërie Nagavci nga Suedia tha se se sivjet do ta kemi abetaren e përbashkët Kosovë-Shqipëri.

Ndaj kësaj deklarate ka reaguar ish-profesori universitar, Milazim Krasniqi, i cili tha se në 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë (2012) u shpall abetarja e përbashkët.

- Advertisement -

Krasniqi thotë se në vend se të realizohen projekte të përbashkëta të univeristeteve e akademive, ne tallemi me abetare.

Postimi i tij:

“Nagavci nga Suedia: Sivjet do ta kemi abetaren e përbashkët” (Gazeta Express, 29 maj 2022) Koment: në 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë (2012) u shpall abetarja e përbashkët. Dhjetë vite më vonë flitet prapë për abetaren e përbashkët! Në vend se të realizohen projekte të përbashkëta të univeristeteve e akademive, ne tallemi me abetare. Kuku, bre, po kerkah nuk jemi!

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vlera e koeficientit nuk u publikua siç u premtua nga Qeveria: Sot ende asnjë fjalë nga ministrja Nagavci

“Në janar do të vendoset vlera e koeficientit. Nuk mund ta përcaktojmë koeficientin me...

Prezantohet nesër: Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë,...

Në mungesë të kuadrit, nuk ka mësim në gjimnazin e matematikës

Nxënësit e gjimnazit “Matematikë dhe Informatikë” në Shkup edhe javën e dytë të gjysmë-vjetorit...

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...