E diel, 5 Shkurt, 2023

Produkti që duhet të hanë çdo ditë gratë shtatzëna

- Advertisement -

Bajamet janë shumë të mira për shëndetin tonë. Ato jo vetëm kanë një shije të mirë, por bëjnë mrekulli në shëndet nëse ju i hani rregullisht, çdo ditë.

Bajamet janë në këshillueshme për gratë shtatzëna, sepse duke qenë se përmirësojnë aktivitetin e trurit, mund ta bëjë fëmijën tuaj të zgjuar.

- Advertisement -

Produkti që duhet të hanë çdo ditë gratë

Rekomandohet që çdo ditë një grua shtatzënë të konsumojë 74 gram bajame.

Sipas një studimi të kryer nga shkencëtarët spanjollë që vëzhguan 2,208 gra shtatzëna, fëmijët u monitoruan që kur ishin 1, 5 vjeç deri në 8 vjeç. Fëmijët, nënat e të cilëve kishin ngrënë bajame gjatë shtatzënisë, fituan më shumë pikë në testet e tyre të inteligjencës.

- Advertisement -

Produkti që duhet të hanë çdo ditë gratë

Jo vetëm për gratë shtatzëna, por për të gjithë rekomandohen bajamet, sidomos për ata që vuajnë nga diabeti, ata që kanë akne në fytyrë.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Tremujori i dytë i shtatzënisë: Karakteristikat dhe zhvillimi i foshnjës tuaj

Zhvillimi i foshnjës në tremujorin e dytë të shtatzënisë është i mahnitshëm! Jo vetëm që...

Kalciumi një nga vitaminat esenciale për t’u përdorur gjatë shtatzënisë

Acidi folik, hekuri e kalciumi janë tre nga llojet përbërese të vitaminave prenatale. Këto...

Ky shtet ndalon abortin me ligj. 3 rastet e vetme kur e lejon

Guvernatori i Oklahomas Kevin Stitt firmosi të mërkurën ligjin e ndalimit më të rreptë...