E martë, 31 Janar, 2023

Prishet shkolla 93-vjeçare që i shërbeu UÇK-së

- Advertisement -

Shkolla e vjetër në fshatin Arllat ka nisur të rrënohet.

Banorët e atij fshati të Drenasit po ankohen se kjo shkollë është përdorur gjatë luftës nga UÇK-ja por edhe ka histori meqë është e para në Drenicë.

- Advertisement -

Bile ankohen se nuk janë pyetur nga askush për këtë rrënim.

Por, krejt ndryshe thonë në Komunën e Drenasit, që sipas tyre pikërisht rrënimi u bë me kërkesë të qytetarëve meqë ndërtesa e vjetër gati një shekullore rrezikonte komunitetin.

- Advertisement -

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Prezantohet nesër: Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë,...

Në mungesë të kuadrit, nuk ka mësim në gjimnazin e matematikës

Nxënësit e gjimnazit “Matematikë dhe Informatikë” në Shkup edhe javën e dytë të gjysmë-vjetorit...

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...