E shtunë, 1 Tetor, 2022

Prindi shkon ta marrë fëmijën në shkollë – tmerrohet nga papastëria që sheh në klasën e mësimit

- Advertisement -

Një prind mitrovicas sot kishte shkuar ta marrë fëmijën e tij në shkollën fillore “Eqrem Çabej” në qendër të qytetit, por ajo çfarë ka parë ka befasur qytetarin.

Ai ka dërguar foto në “Jepi zë”, nga klasa ku e kishte marrë fëmijën e tij, ndërsa gjendja që ka parë ishte e mjerueshme dhe e pabesueshme.

- Advertisement -

Shporta e stërmbushur nga mbeturina, poashtu bërllok i hedhur edhe në dyshme ndërsa nxënësit mbanin mësim.

Kjo klasë gjendet në katin e parë të shkollës, më saktësisht klasa e 3-të.

Ndryshe, pastëria në shumë shkolla të Mitrovicës mungon, ndërsa mbeturinat hudhen vend e pa vend.

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Mësuesja në pension e gatshme të japë mësim pa pagesë, fton edhe pensionistët e tjerë

Mësuesja në pension Seniha Gacaferri Vokshi u ka bërë një propozim të gjithë mësimdhënësve...

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati,...