E diel, 4 Dhjetor, 2022

Babai i mban në shpinë fëmijët për të kaluar urën e rrezikshme që t’i çojë në shkollë / VIDEO

Kjo është mënyra se si këta fëmijë e përshkojnë çdo ditë rrugën për në shkollë.


Mungesa e infrastrukturës në njësinë administrative Shalë detyron këtë prind që të mbajë në shpinë fëmijët e tij për të kaluar urën e amortizuar, duke rrezikuar kështu edhe të bie në lumë.

- Advertisement -

Ura përshkohet nga lumi i rrëmbyeshëm i Shalës.

 

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

21 aftësi që çdo fëmijë duhet t’i mësojë para moshës 10 vjeçe

Kur fëmija juaj shkon në shkollë atje i mësojnë atij lexim, shkrim dhe aritmetikë.  Por...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi...

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...