E diel, 4 Dhjetor, 2022

Princesha dhe princat do ta zbukurojnë pemën e gjyshes ‘online’

Traditat e pushimeve vjetore në fundvit në familjen Middleton duket se do të zhvillohen ‘online’ kësaj here.

Carole Middleton, nëna e Kate dhe Pippa Middleton ka zbuluar me anë të një postimi në llogarinë e saj në ‘Instagram’ se një nga aktivitetet e preferuara të familjës, atë të zbukurimit të pemës së Krishtlindjeve do ta realizojnë ndryshe këtë vit.

- Advertisement -

“Ne mund të mos jemi në gjendje të bashkohemi, por, pas një viti si 2020, duhet të kujtojmë se çfarë është me të vërtetë e rëndësishme këtë Krishtlindje. Për mua, ajo që ka vërtet rëndësi është që familja ime të ndihet e lidhur. Unë normalisht i lejoj nipërit dhe mbesat e mia të më ndihmojnë të zbukurojnë pemën. Këtë vit, unë do t’i kërkoj me thirrje video për të vendosur se cili zbukurim duhet të vendoset në pemë me anë të një videoje e cila do të na lidhë bashkë”, ka shkruar mamaja e Kate në llogarinë e saj.

Nipërit dhe mbesat e saj, Princ George, Princesha Charlotte, Princ Louis do ta ndihmojnë gjyshen ta dekorojë pemën e Vitit të Ri nga ekrani i kompjuterit, marrë shkas nga pandemia ‘Covid-19’.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Party Pieces (@partypieces)

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

10 profesionet dhe zanatet që mund të zhduken në 5 vjet

Profesionet tradicionale janë të destinuara të zhduken. Në pesë vitet e ardhshme, sipas një...

Truri i adoleshentëve po ‘plaket’ më shpejt…

Stresi i mbylljes gjatë pandemisë ka plakur para kohe trurin e adoleshentëve me të...

A e dini se cili është përdorimi i gomës blu?

Mund të kemi kaluar gjithë fëmijërinë tonë duke menduar se pjesa blu e gomës...

28 NËNTORI – festë e shumëfishtë

Dita e 28 nëntorit e emërtuar si Festa e Flamurit është një nga më...