E martë, 4 Tetor, 2022

Prekëse: E rrëmbyen kur ishte 2 vjeç, ritakohet me prindërit pas 38 vjetësh

Ky është momenti prekës ku dy prindër të moshuar kinezë janë ribashkuar sërish me djalin e tyre të humbur prej 38 vitesh.

I moshuari 70-vjeçar dhe bashkëshortja e tij kishin gati katër dekada që luteshin e kërkonin për gjetjen e fëmijës së tyre, Jin Shuiu, i cili u rrëmbye në vitin 1982, kur ishte vetëm 2 vjeç.

- Advertisement -

Pamjet e bëra virale tregojnë momentin prekës ku familja e bashkuar përqafohen, e nga emocionet i lejojnë lotët t’i rrjedhin ndër faqe.

Policia ra në gjurmët e djalit me ndihmën e një baze të dhënash kombëtare të ADN-së. Familja nga një fshati i largët Shaanxi, bënin një jetesë të qetë e të paqtë, para se e gjithë të trazohet pas rrëmbimit të djalit në 12 majin e vitit 1982.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...