E martë, 29 Nëntor, 2022

Perla Lloci, 8-vjeçarja nga Tirana: Kur të rritem dua të bëhem një prezantuese e njohur

Intervistoi: Donat Maloku

Qysh e vogël ka nisur të merret me balet, por kur të rritet dëshiron të bëhet krejt diçka tjetër. Ëndërron të bëhet një prezantuese e njohur. Fjala është për 8-vjeçaren Perla Lloci nga Tirana, e cila në një intervistë për Kids of Kosova (www.kidsofkosova.net) flet për aktivitetet e deritanishme dhe planet që ka në të ardhmen… 

- Advertisement -

Kids of Kosova: A bën një prezantim, nga jeni, sa vjeçare?

Perla Lloci: Jam 8 vjeçare nga Tirana, ndjeki mësimet në klasë të tretë në shkollën private “Arbëria”.

Kids of Kosova: Ju merreni me balet, kur filluat?

- Advertisement -

Perla Lloci: Unë kam qenë 1 vjeçe e gjysmë kur mami më inkuadroi në kurs baleti, që e vazhdoj akoma dhe sot që jam bërë 8 vjeçare.

Në moshën 5 vjeçare jam përzgjedhur mes 100 fëmijëve në një audicion tek Top Chanel për emisionin “Dua të të bëj të lumtur”, dhe 2 vite rresht unë kam qenë asistentja e Arbana Osmanit, ndjek kursin e këngës tek qendra kulturore për fëmijë viti tretë radhazi  ku dhe jam vlerësuar me certifikata çdo vit.

Kids of Kosova: Në çfarë aktivitete keni marrë pjesë?  

Perla Lloci: Jam marrë pjesë në sfilatë të ndryshme dhe jam përzgjedhur si “Miss Kuq e Zi “Miss Fotozhenia” , kam marrë pjesë në reklama televizive të ndryshme dhe në vidioklipe këngësh.

Kids of Kosova: Kur të rriteni ëndërroni të merreni me balet apo me krejt diçka tjetër?

Perla Lloci: Unë tani kam shumë dëshira dhe i ndërroj çdo ditë, por skena ngelet një nga ëndrrat e mia kur kam publikun përpara që më troket. Ndjehem aq mirë dhe e bëjë akoma më mirë atë që kam marrë përsipër të bëjë. Kur të rritem dua të bëhem një prezantuese e njohur.

Kids of Kosova: Mesazhi juaj për moshatarët e juaj?

Perla Lloci: Moshatarëve të mija ju uroj të rriten të shëndetshëm dhe të lumtur, të duan prindërit të lexojnë sa më shumë, dhe të shijonë fëmijërinë, ne jemi e ardhmja.

(Kids of Kosova)

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Mësuesja Blerona Ahmeti nga Akademia jCoders: E ardhmja i përket fushës së teknologjisë

Autor: Albanian Kids Education Ëndrrën që e kishte në fëmijëri e ka realizuar. U jep...

INTERVISTË| Avni Morina, drejtor i arsimit në Rahovec: Kemi bërë ndryshime thelbësore në shkolla – dhe një mesazh për Arbërie Nagavcin

Nga: Albanian Kids Education Avni Morina është në mandatin e dytë si drejtor i arsimit...

INTERVISTË| Fatime Demolli-Mustafa: Në shkollat e Prishtinës janë rreth 500 nxënës me nevoja të veçanta

Nga: Albanian Kids Education Komuna e Prishtinës ka miratuar propozimin e Drejtorisë së Arsimit në...

Florent Hasallari, nxënësi nga Hani i Elezit me talent të veçantë në pikturë

Albanian Kids Education (www.kidsofkosova.net) nis prezantimin e nxënësve talent të shkollës "Ilaz Thaçi" në...