E shtunë, 1 Tetor, 2022

Përfundon takimi mes Kurtit, Jasharajt e kryesindikalistes evropiane – ky është vendimi

- Advertisement -

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar e Arsimit, Shkencës Rrahman Jashari dhe drejtoresha e Përgjithshme e Unionit të Sindikatave të Arsimit të Evropës (ETUCE) Susan Flocken, kanë pasur një takim të mërkurën me kryeministrin Albin Kurti.

Ky takim, siç u njoftua nga një konferencë për medie, nuk ka prodhuar asnjë rezultat sa i përket grevës së përgjithshme.

- Advertisement -

Kreu i kësaj sindiakte, Rrahman Jashari, ka thënë se greva do të vazhdojë, dhe se orët e humbura nuk do të kompensohen.

“Sot zonja ka pasur një takim me kryeministrin Kurti, e kemi shoqëruar edhe ne, dhe i them faleminderit që është me ne dhe u përpoq që ta tejkalojmë këtë situatë”, u shpreh Jasharaj.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Mësuesja në pension e gatshme të japë mësim pa pagesë, fton edhe pensionistët e tjerë

Mësuesja në pension Seniha Gacaferri Vokshi u ka bërë një propozim të gjithë mësimdhënësve...

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati,...