E premte, 7 Tetor, 2022

Për Halloween thyhen xhamat e autobusëve në Prishtinë

Gjatë ditës së sotme janë sulmuar dhe thyer xhamat e autobusëve të Trafikut Urban në Prishtinë, duke u gjuajtur me vezë.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se kjo ngjarje është e përsëritur nga viti i kaluar.

- Advertisement -

Ai tha se kanë apeluar të prindërit por nuk kanë arritur të depërtojnë.

“Edhe sonte janë thyer xhamat e autobusëve për Halloëeen. Përveq se është traditë që nuk bëhet askund – sulmet me vezë ndaj qytetarëve që idenë nuk e kanë – në kohë Covidi mbledjja e njerëzve është e rrezikshme. Kemi apelur te prindërit, por nuk kemi arritur të depërtojmë!”, tha ai.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...