E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Pensionohet mësuesi nga fshati Ratkoc i Rahovecit, Gani Sopjani

Është pensionuar sot mësuesi Gani Sopjani nga fshati Ratkoc i Rahovecit.

Mësuesi Gani ka dhënë lëndët Biologji dhe Kimi, ndërsa kishte kapur ditarin për herë të parë në vitin e largët 1978, shkruan Albanian Kids Education.

- Advertisement -

Njoftimi nga fshati Dejn: 

Mësuesi Gani, ka filluar punèn nè arsim mè 22.09.1978 nè Ratkoc nè lèndèn Biologji – Kimi gjatè kohès sè punès ka patur lèvizje edhe nè sh.f.Isa Boletin ne Rahovec pastaj një kohè ka migruar nè Gjermani per shkak tè sistemit tè egèr shovenist serb.

Pas lufte u kthy prap punës ne sh.f.nè Ratkoc dhe mè 01.09.2007 ka kaluar ne sh.f.”R.Walther”ne Dejne – Dobidol ku ka dhënë lèndèn e Kimisè deri mè 06.11.2022 ditè kur doli nè pension.

- Advertisement -

Mësuesi me krenari ka vequar edukimin dhe arsimimin e shumè gjeneratave qè sot mè bèjnè krenar, me punen tije profesionale dulèn kuadro tè profileve tè ndryshme si arsimtarè, profesor, magjistèr, doktor shkence, mjek tè profileve tè ndryshme, inxhinierè, avokatè, gjyqtarè, shkenctarè, gazetarè pastaj edhe politikanè tè fortè, kryetarè komune, deputet,ministra e kryeministra pra kjo mua mè bèn krenarè.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

7-vjeçari bën krenar Kosovën, fiton në garat ndërkombëtare të matematikës

Molos Gashi, 7-vjeçar, ka korrur një sukses të madh në fushën e matematikës. Ai ka...

Pse aktivitetet edukative janë të rëndësishme për parashkollorët?

Aktivitetet praktike i lejojnë fëmijët të angazhojnë plotësisht shqisat e tyre gjatë procesit të...

“Nuk e shoh të ardhmen këtu”, studenti i infermierisë thotë se do të ik në Gjermani

Ishte i qartë kur zgjodhi të studionte për infermieri. Denis Syla profesionin nuk do ta...

Mësimdhënëset e Gjilanit detyrohen nga Drejtoria e Arsimit që të shkojnë në takimin me ministren

Dje ka nisur fushata globale “16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore”,...