E diel, 4 Dhjetor, 2022

Pasioni për fotografinë: Kur pas objektivit është dashuaruar e gjithë familja

Mëngjeset e hershme të mbuluara nga lagështia e vjeshtës janë frymëzuese për Kejsin dhe vëllain Amalin, që marrin rrugën drejtë gjetjes së fushave të hapura të Kamenicës, aty ku shpendët kërkojnë ushqimin.

Amali i vogël ani se vështirë e ka ta mbaj aparatin, mbledh fuqinë për ta drejtuar objektivin nga Grifsha krah hapur, për të garuar me të vëllain se cili nga ta do t’ia marrë zanatin babit, Arianit.

- Advertisement -

Me këtë Ariani synon tua mësoj fëmijëve përkushtimin ndaj punës dhe qëndrimin larg nga jeta digjitale.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

21 aftësi që çdo fëmijë duhet t’i mësojë para moshës 10 vjeçe

Kur fëmija juaj shkon në shkollë atje i mësojnë atij lexim, shkrim dhe aritmetikë.  Por...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi...

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...