E diel, 5 Shkurt, 2023

Parashutisti hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë dhe kap kanaçen

- Advertisement -

Ky është momenti kur një parashutist arrin të zbret me 120 kilometra në orë, dhe të rrëmben kanaçen e Red Bullit që ishte i vendosur në një hapësirë të gjelbëruar.

Nil Farre Berge, 28-vjeç nga Barcelona e Spanjës, ishte hedhur me parashutë nga 3.700 metra lartësi dhe me një shpejtësi të madhe kishte zbritur për ta kapur me një precizitet të papara kanaçen.

- Advertisement -

Pamjet e këtij momenti janë bërë virale në internet, kurse parashutistit spanjoll i është kërkuar nga shumë persona nga e mbarë botë të realizoj diçka tjetër të ngjashme.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Këto janë pjesët e trupit të cilat mund të zbulojnë sa jeni inteligjent: A jeni ndër të mençurit?

Ka rezultuar që truri juaj nuk është i vetmi tregues i nivelit tuaj të...

Fëmijët e parë të familjeve janë më inteligjentë

Një studim gjerman shpjegon arsyen. Sipas tij, koeficienti i intelektit (IQ) ulet me 1,5%...

Përdoruesit e Twitter “të ndarë në dysh” rreth rezultatit të kësaj detyre matematikore

Në rrjetin social Twitter është nxitur një debat për shkak të një problemi matematikor...

Biologu kosovar zbulon insekt të rrallë në Kosovë, e quan “njeriu i pamençur”

Në laboratorin e tij brenda Universitetit të Prishtinës, Halil Berisha po shikon me shumë...