E hënë, 26 Shtator, 2022

Momenti kur leopardi hyn në klasën e një shkolle dhe sulmon një nxënës

- Advertisement -

Një leopard është parë në qytetin verior të Indisë, Aligarh, pasi hyri në një shkollë dhe sulmoi një nxënës.

Sipas BBC, nxënësi, i cili pësoi lëndime të lehta, tha se doli me vrap nga klasa kur pa kafshën të fshehur aty.

- Advertisement -

Leopardi u kap pas një përpjekjeje të gjatë 11-orëshe.

Zyrtarët kanë potencuar se leopardi mund të ketë hyrë në shkollë nga një zonë pylli aty pranë.

Konfrontimet mes leopardëve dhe njerëzve janë bërë dukuri të rregullta në Indi, pasi habitatet në tkurrje i detyrojnë leopardët të kërkojnë ushqim në fshatra dhe qytete.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjuha shqipe e varfër, a do të flasim në të ardhmen veç me emoji?

Emojit janë këtu dhe janë këtu për të qëndruar, duke u zhvilluar e përmirësuar...

Universiteti shtetëror i Floridas shkruan për ekonomisten nga Prishtina

Universiteti Shtetëror i Floridas (FSU) ka shkruar sot për këngëtaren Adelina Emini, e cila...

Emocionohet pasi sheh veten në fotografi me këmbë zbathur në shkollë: E kisha kthy prapë atë kohë…

Shpesh prindërit na flasin për kohën kur kanë qenë fëmijë dhe kushtet në të...

10 matematicienët më të mëdhenj të të gjitha kohërave

Matematika, vjen nga greqishtja e lashtë që do të thotë “studim”, “shkencë”. Shpeshherë është...