E martë, 31 Janar, 2023

Pamje të rënda: Nuk i bëri detyrat, nëna e lidhë dhe e lë vajzën në temperatura 45 gradë

- Advertisement -

Një nënë mizore dyshohet se e ka lidhur vajzën e saj pesë-vjeçare, duke e lënë nën diellin përvëlues prej 45 gradë Celsius, sepse nuk i kishte mbaruar detyrat e shtëpisë.

Pamjet tmerruese të filmuara në Delhi, Indi, tregojnë një vajzë të vogël duke bërtitur ndërsa është e shtrirë në një tarracë me duart e lidhura pas shpine. Videoja, e xhiruar nga një shtëpi fqinje, tregon vajzën duke luftuar e pafuqishme që të zgjidhet dhe të shpëtojë nga temperaturat djegëse prej 45 gradë Celsius.

- Advertisement -

 

Sipas policëve lokalë, dyshohet se vajza është lidhur dhe është lënë në tarracë, si ndëshkim nga nëna e saj për mos kryerjen e detyrave të shtëpisë.

Ndërsa, sipas rapotimeve të India Times, në kohën e incidentit babi i vajzës nuk ndodhej në shtëpi, dhe vajza ishte shpëtuar nga gjyshi i saj pasi kishte mbetur e shtrirë në diell për të paktën 10 minuta.

- Advertisement -

Policët në Delhi konfirmuan se janë duke e hetuar incidentin e tmerrshëm, duke shtuar se kanë nisur veprimet përkatëse.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Prezantohet nesër: Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë,...

Në mungesë të kuadrit, nuk ka mësim në gjimnazin e matematikës

Nxënësit e gjimnazit “Matematikë dhe Informatikë” në Shkup edhe javën e dytë të gjysmë-vjetorit...

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...