E shtunë, 1 Tetor, 2022

Pak vite më parë, ata nuk kishin para as për pelena për fëmijë – por sot ndiqen nga një milion njerëz në YouTube

- Advertisement -

Çifti britanik Mark dhe Roxanne Hoyle janë YouTuber të njohur dhe krijues të kanalit LadBaby.


Përveç YouTube, ata përdorin rrjete të tjera sociale për të postuar video nga jeta e tyre, përpiqen të rikrijojnë sfidat e njohura dhe të krijojnë përmbajtje që do të bëjnë miliona ndjekësit e tyre të qeshin, përcjell Telegrafi.

- Advertisement -

Në një intervistë për The Sun, ata treguan se si filloi historia e tyre dhe zbuluan se fillimisht, pasi paguanin shërbimet komunale, kishin në dispozicion 20 funte në javë, me të cilat e kishin vështirë të mbulonin koston e ushqimit, pelenave dhe nevojave të tjera.

Ajo u bë veçanërisht e vështirë për ta financiarisht pasi Roxanne lindi Phoenix-in në vitin 2015.

- Advertisement -

Roxanne theksoi në një intervistë se gjithmonë kishte shpresuar që jeta e tyre të përmirësohej, por nuk e dinte që interneti do t’ua ndryshonte jetën.

Mark lansoi LadBaby origjinal në vitin 2015, por në atë kohë çifti nuk fitoi para nga përmbajtja e publikuar.

 

View this post on Instagram

- Advertisement -

Tre vjet më vonë, ata u kontaktuan nga Facebook për të krijuar një abonim.

Burri i saj ngarkoi videon e parë në faqe në vitin 2017. 24 orë më vonë video pati një milion shikime, popullariteti i sajtit u rrit, megjithëse në atë kohë ajo përmbajtje ende nuk mund të fitohej para.

Pak para se të lindte djali i tyre i dytë Kobe, në korrik 2018, një nga videot e tyre pati më shumë se 34 milionë shikime.

Ajo tregoi se pas asaj video, të gjithë dukej se e dinin se kush ishin dhe se i njihnin kudo që shkonin.

Pas vitit 2019, ata më në fund u ndjenë mjaft të sigurt financiarisht që Mark të linte punën e tij të përhershme dhe të fokusohej tërësisht te LadBaby.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...