E shtunë, 1 Tetor, 2022

Pas votimit për pezullim të grevës, BSPK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme...
spot_img

25 shtatori, dita kur greva mbushi rrafsh një muaj

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) të...

SBASHK-u del me njoftimin e fundit, tregon përfundimisht nëse vazhdon greva

Sindikata e Arsimit ka informuar opinionin publik që greva...

Pas votimit për pezullim të grevës, BSPK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të...

Të fundit

Mësuesja në pension e gatshme të japë mësim pa pagesë, fton edhe pensionistët e tjerë

Mësuesja në pension Seniha Gacaferri Vokshi u ka bërë...

Studenti nga Kosova del me veshje kombëtare shqiptare në ceremoni të diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit

Drin Çeku një student nga Kosova, respektivisht nga Peja,...

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar...

Pas votimit për pezullim të grevës, BSPK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të...

Gjëndrat tiroide, një nga faktorët ndikues të abortit spontan

Në grupin e faktorëve ndikues të abortit spontan bëjnë...

Lemza kontribuon në zhvillimin e trurit të foshnjës

Sipas hulumtimit të UCL, lemza duket se kontribuon në...

Xhensida ka nevojë urgjente për ndihmën tonë!

Mbrëmjen e 13 shtatorit ka startuar emisioni më i...

Mësuesja në pension e gatshme të japë mësim pa pagesë, fton edhe pensionistët e tjerë

Mësuesja në pension Seniha Gacaferri Vokshi u ka bërë një propozim të gjithë mësimdhënësve të Kosovës që tani janë në pension. Përmes një postimi në...

Studenti nga Kosova del me veshje kombëtare shqiptare në ceremoni të diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit

Drin Çeku një student nga Kosova, respektivisht nga Peja, në ceremoninë e diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit, është paraqitur me veshje kombëtare shqiptare. Ai atje...

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për mësimdhënësit shqiptar. Ai deklaroi se me buxhetin e vitit të ardhshëm,...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme për media. Sipas njoftimit dërguar mediave, konferenca do të mbahet në...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar Ministrin e Financave, Hekuran Murati, dhe Ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci. Sefaj përmes një shkrimi në...

Pas votimit për pezullim të grevës, BSPK thërret konferencë të jashtëzakonshme

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme për media. Sipas njoftimit dërguar mediave, konferenca do të mbahet në...

Lavdim Hamiti: ta që po premtojnë se me 1 janar 2023 fillon së zbatuari Ligji i Pagave po rrejnë

Gazetari Lavdim Hamiti ka komentuar votimin e mbi 50% të mësimdhënësve që janë deklaruar pro nisjes së mësimit. Ai përmes një statusi në Facebook ka...

“Do t’ju rrah”, shqiptarja kërcënon nxënësit e një shkolle në Greqi

Shqiptarja e cila u arrestua nga policia greke pasi kërcënoi nxënësit e një shkolle pretendon se është tallur nga një grup studentësh këtë mëngjes...

“Mësimdhënësve u takojnë pagat ashtu si dikur kur punonin e nuk paguheshin”

Ministri i Financave, Hekuran Murati, bëri të ditur dje se nuk janë ekzekutuar pagat për mësimdhënësit grevist. Kjo ka ngjallur reagime të shumta. Edhe aktori nga...

Shkolla

Mësuesja në pension e gatshme të japë mësim pa pagesë, fton edhe pensionistët e tjerë

Mësuesja në pension Seniha Gacaferri Vokshi u ka bërë një propozim të gjithë mësimdhënësve të Kosovës që tani janë në pension. Përmes një postimi në...

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të mirë mëngjesin e sotëm për mësimdhënësit shqiptar. Ai deklaroi se me buxhetin e vitit të ardhshëm,...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të mbajë sot konferencë të jashtëzakonshme për media. Sipas njoftimit dërguar mediave, konferenca do të mbahet në...

Extra

Studenti nga Kosova del me veshje kombëtare shqiptare në ceremoni të diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit

Drin Çeku një student nga Kosova, respektivisht nga Peja, në ceremoninë e diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit, është paraqitur me veshje...

Video prekëse që tregon se mësuesi nuk duhet harruar dhe respektuar gjithmonë

Një pilot në linjat turke zbulon se një nga mësuesit që ai kishte kaluar në duart e tij në shkollë është...

Shkalla e ulët e inteligjencës “shpëton” 25-vjeçarin nga dëbimi në Kosovë

Ai ka një shkallë të inteligjencës prej vetëm 70 IQ dhe konsiderohet si personalitet i papjekur. Gjykata tregoi mirëkuptim dhe gjykoi...

Gjuha shqipe e varfër, a do të flasim në të ardhmen veç me emoji?

Emojit janë këtu dhe janë këtu për të qëndruar, duke u zhvilluar e përmirësuar nëpër etapa të ndryshme evoluimi të botës...

Kids interview

INTERVISTË| Xhevahire Krasniqi, mësuesja e prekur dy herë me kancer: Si e luftova dhe ju riktheva familjes e nxënësve

Është prekur dy herë me kancer, por sot fatmirësisht...

INTERVISTË| Zv.ministri Dukagjin Pupovci: Ligji i ri do të sjellë rritjen e pagave në arsim

Çështja e shamisë në shkolla, greva në arsim në...

Kjo është mësuesja nga Kosova që duhet ta marrin shembull të gjithë

Është një mësuese e re, por me plotë vullnet...

INTERVISTË| Xhevahire Krasniqi, mësuesja e prekur dy herë me kancer: Si e luftova dhe ju riktheva familjes e nxënësve

Është prekur dy herë me kancer, por sot fatmirësisht gëzon shëndet të mirë dhe është rikthyer pranë familjes e nxënësve të saj. Fjala është për...

Të fundit

Mos e humb

Mësuesja në pension e gatshme të japë mësim pa pagesë, fton edhe pensionistët e tjerë

Mësuesja në pension Seniha Gacaferri Vokshi u ka bërë...

Studenti nga Kosova del me veshje kombëtare shqiptare në ceremoni të diplomimit në Universitetin e Lichtensteinit

Drin Çeku një student nga Kosova, respektivisht nga Peja,...

Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit në Shqipëri

Kryeministri, Edi Rama ka dhënë një lajm shumë të...

A do të pezullohet sot greva në arsim deri në janar?

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës do të...

Sefaj nga Këshilli Grevist: Be po ju bëj, Murati e Nagavci s’ishin bë drejtora as në Mamushë

Ali Sefaj nga Këshilli Grevist i BSPK-së, ka kritikuar...