E enjte, 27 Janar, 2022

Lexo

Lian Kika, një fëmijë hiperaktiv, shikoni si argëtohet / VIDEO

Shumica e fëmijëve sot kohën e çojnë duke shikuar Ipad, telefon apo në llaptop "Masha and Bear", apo duke lujatur lojëra të ndryshme. Por Lian...

Këto janë disavantazhet e të qenit mik me fëmijën

Nëse shpesh nuk dini t’i thoni fëmijës “jo”, mos vendosni rregulla dhe kufij të qartë dhe mos vendosni para fëmijëve pritje të qarta, kjo...

5 gjërat që i duhen një djali nga mamaja e tij

Një djalë ka nevojë për shumë gjëra nga nëna e tij, duke përfshirë afeksionin e dukshëm fizik. Por ka edhe disa nevoja të tjera emocionale...

Rëndësia e babait në jetën e vajzës

Është një fakt që babai është burri i parë që takon dhe dashuron një grua. Ndikimi i babait në jetën e një vajze është vendimtar...

Nëna mes dhimbjes: Djali më thoshte ik moj dhëmbë kalbur e Mallakastrës…

Drita Saliaj nga Mallakastra është bërëpjesë e emisionit “Historia ime” në Tv Klan për të treguar problemet që ka hasur gjatë jetës së saj. Ajo u...

Vjen në jetë fëmija me antitrupa kundër COVID-19

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet në të gjithë botën duke shkaktuar viktima dhe dëme të shumta ekonomike. Por, edhe pse shumë shkencëtarë kanë bërë zbulime...

Rritja e rasteve me coronavirus, paralajmërohet përfundimi i gjysmëvjetorit të parë më herët

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka paralajmëruar se gjysmëvjetori i parë i këtij viti shkollor mund të përfundojë më herët se që është i...

Disa përfitime të mahnitshme të konsumimit të çajit

Ndërsa temperaturat bëhen më të ftohta, në vend të kafeve me akull tani konsumojmë çajrat e ngrohtë. Pijet e ngrohta sjellin menjëherë një ndjenjë qetësie...

Moderatorja shqiptare rrëfen si mjekja e nxori zbuluar te bashkëshorti kur shkoi për të abortuar

Gazetarja Gerta Gixhari njihet për natyrën e saj të çiltër dhe për faktin që është e hapur të diskutojë për çdo temë. Së fundmi,...

Më të lexuarat