E enjte, 27 Janar, 2022

Lexo

37-vjeçarja humb 65 kilogramë, shmangi këto katër ushqime që i hamë çdo ditë

Një grua e quajtur Casey Gemmell 37-vjeçe nga Australia, ka pranuar haptazi se një fotografi e ka detyruar atë të ndryshojë rrënjësisht e në...

Lëng limoni dhe sodë buke, pse duhet ta pini për shëndetin

Keni dëgjuar ndonjëherë për kurën me lëng limoni dhe sodë buke? Kombinimi i të dyjave ka shkaktuar shumë diskutime në mesin e dashamirësve të mjekësisë...

Të gjithë sytë te fëmijët e William dhe Kate, fotot e tyre po bëjnë xhiron në rrjet

Tre fëmijët e Princ William dhe Dukeshës së Kembrixhit, Kate Middleton  parakaluan në tapetin e kuq të Pallatit Pantoland. Në fotografitë e publikuara nga mediat...

Ky test tregon ç’njerëz jeni: E gjeni dot cila nga këto nëna nuk po mban në krahë fëmijën e saj

Për të gjetur përgjigjen, duhet të zgjidhni gruan që mendoni se mban fëmijën e një personi tjetër.   Gruaja 1 Jeni natyrë e përulur dhe që shkoni...

Sonte në ora 20:00 “Shqip Art” me Ejza Hoxha – E ftuar poetja Mimoza Xhindi / VIDEO

Sonte nga ora 20:00 e ftuar në emisionin "Shqip Art" me Ejza Hoxha është e ftuar Mimoza Xhindi, poete, aktiviste dhe drejtoreshë e shkollës. Xhindi...

Video spontane, Rigeli 13-muajsh tregon se si pengesat në jetë fillojnë të kalohen si fëmijë

Fëmijët janë engjujt tanë, gëzimi dhe lumturia në familje.  Ata duan kujdes të vazhdueshëm, por që të vegjël kur fillojnë të ecin, e kur në...

A do të duhet të vazhdojmë të mbajmë maskë, edhe pasi të marrim një vaksinë për Covid-19?

Pavarësisht nëse është e bezdisshme ose jo, është e lehtë të shohësh shumë njerëz të lodhur duke veshur një të tillë. Dhe tani që vaksinat...

Krishtlindje në kohë pandemie, por ka disa gjëra që duhet të bëni patjetër në këtë periudhë

Ok, është një periudhë e vështirë për të gjithë. 2020-a ka qenë një vit i vështirë që ne do të donim ta harronim sa...

E thotë studimi: Kjo është receta magjike kundër rrudhave

Një marrëdhënie seksuale e rregullt ndihmon ndjeshëm në reduktimin e rrudhave. Ky është rezultati një studimi të kryer nga “National Health Services” në Britani, i...

Më të lexuarat