E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Lexo

Receta e mamit

Ja si mund t’i argëtoni këto ditë fëmijët në shtëpi

Më poshtë ne ju japim disa alternativa se si mund të ndihmoni fëmijët të argëtohen në shtëpi gjatë këtyre ditëve, kur nuk keni mundësi...

5 mënyra për të ndaluar grimin të shkrijë gjatë verës

Një nga problemet që has shumica e femrave gjatë kësaj periudhe është grimi që shkrin. Zakonisht ky shqetësim shkaktohet nga përdorimi i gabuar i...

Biskota me tërshërë

Në kuadër të medias Kids of Kosova (www.kidsofkosova.net) do të jetë edhe rubrika RECETA E MAMIT. Në videon më poshtë mund të shikoni si bëhen...

6 super aktivitete që nënat mund t’i bëjnë gjatë verës me fëmijët e tyre

Stina e verës është koha kur të gjithë ndjehemi më të lirë dhe më të gatshëm të provojmë gjëra të reja. Në këtë stinë temperaturat...

3 vitaminat jetike për çdo moshë gjatë verës

A e dinit që kërkesat e organizmit për vlera ushqimore ndryshojnë gjatë verës? Nxehtësia, djersitja dhe ajri i thatë plus rrezet e diellit e zhveshin...

Produktet që duhet të keni gjithmonë në çantë gjatë verës

Me ardhjen e ditëve të nxehta është e vështirë të gjesh produktet e duhura kozmetike. Aplikimi i tyre duhet të jetë në të njëjtën kohë...

Autizmi, letra e një nëne: Ata janë fëmijët e mi, i dua ashtu siç janë

Prindërit e kanë shumë të vështirë të pranojnë fëmijën e tyre autik. Ka nga ata që janë në gjendje të mirë ekonomike dhe i çojnë...

Nëna apo babai? Studimi zbulon se fëmijët e marrin inteligjencën nga…

Nëse po mendoni se kujt i ngjan fëmija, tashmë pikëpyetjet e kanë një përgjigje. Dhe pa dyshim nuk do të ketë edhe më zënka,...

Si ndikon stresi në shëndetin tuaj

Si ndikon stresi psikik në shëndetin tuaj mendor? Çelësi kryesorë ndoshta është gjetur në strukturën e qelizave të njohura si mitokondrie. Mitokondrie janë reparteve të...

Më të lexuarat