E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Lexo

Receta e mamit

Mësuesit braktisën shkollën, polici u mëson nxënësve matematikë

Një oficer policie në kufirin e Kenias dhe Etiopisë ka lënë armën e tij për t’i mësuar matematikë nxënësve të klasës së pestë. Ai mori...

A e dini arsyen pse burrat bien në gjunjë kur u propozojnë grave!?

Për shumë njerëz, propozimet supozohet të jenë momenti më romantik, që e keni përjetuar më parë vetëm gjatë leximit të përrallave. Ju shikoni dashurinë e...

Mësim në plazh për nxënësit në Spanjë, mësuesit: Fëmijët nuk harrojnë ato që mësojnë këtu

Një shkollë në rajonin Murcia të Spanjës transferoi bankat e shkollës në bregdet, në një përpjekje për të kombinuar ajrin e pastër me një...

Shoqja e nxënësit të vrarë në Gllogjan tregon bisedën e fundit që pati me të

Ende vijon të mbetet e pazgjidhur ngjarja e rëndë e së premtes në Deçan të Kosovës, ku një person qëlloi me AK-47 drejt autobusit...

Fëmijët vijnë në shkollë me këpucë që kushtojnë më shumë se veshja e mësuesit

Një profesor në pension i shkroi një letër një gazete për t’i dhënë një mendim. Më poshtë mund të gjeni përkthimin e asaj që mësuesi...

Duket e pabesueshme, por ky fshat i Kosovës ka mbetur pa asnjë banor

Këto shtëpi dikur ishin të mbushura me njerëz. Ambienti ku dëgjohej atmosfera dhe mbretëronte harmonia e zhurma që krijonin fëmijët, tash e disa vite është...

E dhimbshme: Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Amla Muçaj sjell këngën e re ‘Bekue qofsh flamuri im’

Është vetëm 5-vjeçare, por qysh tani ka marrë vëmendjen e publikut shqiptar. Quhet Amla Muçaj dhe vjen nga Tropoja dhe është një këngëtare tejet e...

Shenjat që tregojnë se fëmija vuan nga ADHD

ADHD njihet si çrregullimi i përqëndrimit dhe hiperaktivitetit dhe është një çrregullim i shëndetit mendor, i cili mund të ndikojë dukshëm në stilin e...

Më të lexuarat