E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021

Lexo

Receta e mamit

Këta fëmijë patën fatin të kenë mësuese Rihanna-n

Rihanna ka udhëtuar drejt Malawi-së me organizantën e saj kundër varfërisë për të parë vështirësitë që fëmijët dhe mësuesit e shkollës hasin. Në një video...

A mund ta infektoj nëna të posalindurin me Covid-19 dhe kujdesi që duhet treguar

Që nga janari, studiuesit kanë botuar më shumë se 23.000 artikuj unikë në lidhje me virusin SARS-CoV-2. Por, shumë pak nga ta kanë arritur...

Më të bukura dhe më të reja, këto 9 sekrete bukurie nuk ua thotë askush

Kujdesi për veten ka të bëjë me të qënurit i sjellshëm me mirëqënien tonë emocionale dhe mendore po ashtu  edhe me pamjen e jashtme....

Ja problemet që shkakton maska e papastër

Në këtë kohë pandemie, përdorimi i maskave është kthyer tashmë në mënyrë jetese për ne. Duke pasur parasysh që maskën duhet ta përdorim për një...

Aktorja e famshme e “Harry Potter” bëhet nënë për herë të tretë

Ylli i “Harry Poter”, Jessie Cave dhe partneri i saj Alfie Brown janë bërë prindër për herë të tretë. Aktorja e cila vodhi zemrat e...

Babai është zhdukur prej 2 vitesh dhe ka lënë në mjerim 4 fëmijët

Një grua 35-vjeçare ka qenë e ftuar në emisionin “Historia ime” në Tv Klan ku ka rrëfyer historinë e jetës së saj dhe vështirësitë...

Vetbesimi i vajzës tënde bie në moshën 8 vjeç dhe këto 6 gjëra e ndihmojnë ta kapërcejë

Pasi vajza juaj e vogël të arrijë moshën 8 vjeç, vetbesimi i saj do të testohet nga ndryshimet në miqësi, pamja fizike, përgjegjësitë e...

Flet Aysel Mazrek, asambliste në komunën e Mamushës: Kjo është gjendja e grave të komunitetit turk në Kosovë

 Intervistoi: Donat Maloku Gratë në Kosovë ballafaqohen me probleme të ndryshme. Në shumicën e rasteve nuk ju respektohen të drejtat e tyre, kurse numri i...

12-vjeçari nga Kamenica, Blend Kastrati – një këngëtar premtues

Intervistoi: Donat Maloku Qysh në moshën 3-vjeçare ka nisur të merret me muzikë. Tash është 12-vjeçar dhe pritet të ketë një karrierë të artë si...

Më të lexuarat