E diel, 24 Tetor, 2021

Lexo

Receta e mamit

5 shenja që tregojnë se dhimbjet e lindjes nuk janë të rreme

Shpesh mund të ndodhë që gratë në tremujorin e tretë të mendojnë se ka ardhur momenti i lindjes, për shkak të sinjaleve të ndryshme...

10 këshilla klasike të prindërimit që i kanë rezistuar kohës

Mos të duket ndonjë nga këto këshilla e njohur? Komunikimi është themeli për një marrëdhënie të mirë. Bëhu një shembull i mirë për fëmijën...

Lërini fëmijët të luajnë në shi

Për shumë prindër reshjet janë një justifikim i mirë për të kaluar kohë para ekranit. Nuk i kuptoj këta prindër. Shirat e para janë...

Shendeti i mirë: Ja përse duhet të konsumoni limon çdo ditë

"Po jetojmë në një botë ku limonada përbëhet prej shijeve artificiale që derivojnë nga limonët natyral", pati pohuar me të drejtë Alfred E. Newman. Përveç...

Si të vishemi plot shije dhe njëkohësisht të mbrohemi nga Covid-19

Si femër me ndikim të madh në veshje, këtë periudhë, Olivia Palermo është e vetëdijshme që me përgjegjësinë e saj duhet patjetër të kontribuojë...

Mësimi online pritet të vazhdojë edhe në vitin e ri shkollor

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se mësimi mund të vazhdojë në formë virtuale edhe me fillimin e...

5 masat paraprake që duhet të keni parasysh kur ndërroni pelenën e bebit

Fëmija juaj i porsalindur do të ketë aktivitete të kufizuara gjatë muajve të parë, prej të cilave, urinimi dhe defektimi do të jenë kryesoret. Bebi...

16-vjeçari nga Mitrovica, Vullnet Haliti – një këngëtar dhe tekst shkrues premtues

Intervistoi: Arta Gashi Qysh në moshën 8-vjeçare ka nisur të merret me muzikë. Tash është 16-vjeçar dhe përveç një këngëtar ai pritet të jetë edhe...

E dini se çfarë ndodhë me beben kur nëna qan?

Gratë në përgjithësi janë natyra të ndjeshme, dhe qajnë me lehtë se burrat. Por një grua shtatzënë është akoma më e ndjeshme, dhe mund...

Më të lexuarat