E diel, 24 Tetor, 2021

Lexo

Receta e mamit

5 dhe 7 vjeç, motër e vëlla i bien çiftelisë dhe kërcejnë vallen e Tropojës

Kleisa dhe Andi Rrapi janë dy vogëlushët më të talentuar të momentit. Ata janë motër e vëlla, 5 dhe 7 vjeç. Andi di t’i bjerë...

10-vjeçari ngjitet në skenë dhe tenton t’i marr kapelën Papës

Një djalë i vogël i është afruar Papës në mes të një fjalimi dhe u përpoq t’i “vidhte” kapelën. Ndërsa Papa foli me besimtarët e...

Ky ushqim dëmton jashtëzakonisht zemrën

Një studim nga Universiteti McMaster zbuloi një lidhje midis ngrënies së mishit të përpunuar dhe një rreziku më të lartë të sëmundjeve kardiovaskulare. Ky informacion...

Kush është 8-vjeçarja që konsiderohet si “eksperte” e armëve

Autumn Fry, është një vajzë tetëvjeçare nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e cila po konsiderohet si “eksperte” e armëve. Ajo ka qindra fansa, të...

“Tre muaj nuk dola nga shtëpia”, këngëtarja e njohur rrëfen periudhën e vështirë të jetës

Artistja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka bërë një rrëfim të rrallë për “Time To Walk” ku dhe ka zbuluar mjaft të pathëna...

U mërzitën nga karantina, familja shet gjithçka për të jetuar në furgon

Një familje në Britani vendosi të dilte nga kornizat sociale dhe të niste një jetë tërësisht nomade. Pas muajsh të tërë në karantinë, Kerry dhe...

E dhimbshme: Vdes në moshë të re mësuesja Anesa Sabedini

Ndërron jetë në moshë të re mësuesja e Shkollës fillore Liria, Anesa Sabedini. Këtë lajm e ka publikuar shkolla Liria në profilin zyrtar duke I...

Shkaqet shëndetësore pse keni gjithmonë vapë

Shumë persona vuajnë ndjesinë e vapës së tepërt edhe në rastin kur koha nuk është e ngrohtë. Por sado e çuditshme të duket, ndjesia e...

16 rregullat më qesharake dhe të rrepta që duhet të ndjekin pjesëtarët e familjes mbretërore

Bazuar në intervistën gjithëpërfshirëse të Princit Harry dhe Meghan Markle të dhënë pak kohë më parë, është e qartë se të jesh pjesë e...

Më të lexuarat