E martë, 22 Qershor, 2021

Lexo

Receta e mamit

Pozicionet e duhura të ushqimit të bebes me gji

Këshilla të shkurtra se si ta ushqeni me sukses beben tuaj me gji dhe ta lejoni atë të thithë siç duhet. Për një ushqim të...

Ndikimi i temperaturave të larta në shtypjen e gjakut

Shkaktarët e tensionit të lartë të gjakut janë të lidhur fort me shumë faktorë të stilit të jetesës, ku përfshihet ushqyerja dhe aktiviteti fizik. Megjithatë,...

Foshnjat e lindura para kohe – Në çfarë mjedisi duhet të qëndrojnë?

Në paragrafët e më poshtëm shpjegohen disa probleme dhe trajtime që shfaqen zakonisht në lindjet e parakohshme. Të gjithë prindërit, pa përjashtim, ëndërrojnë të kenë...

Ariu zbret në qytet, futet në një kazermë ushtarake dhe plagos rojet

Gjahtarët kanë qëlluar dhe kanë mbytur një ari të murrmë në qytetin verior japonez, Sapporo, pasi kafsha filloi të vraponte e lirë nëpër qytet,...

Mami Nora dhe babi Roberti u bënë bashkë e shkak për këtë u bë një sukses i Renee-s!

Robert Berisha dhe Nora Istefi prej kohësh jetojnë të ndarë nga njëri-tjetri, por kur vjen puna tek Renee ata bashkohen. Sa herë që flitet për...

Rihapet Disneyland në Paris, por Mickey Mouse nuk do t’ju përqafojë

Parku i njohur për fëmijë “Disneyland Paris” u hap për vizitorët këtë të enjte, pasi ishte i mbyllur për gati 8 muaj. Anëtarët e veshur...

Gjendet gjallë 3-vjeçari që kishte 24 orë i vetëm në gomone në mes të liqenit

Një djalë i vogël 3 vjeç ka mbijetuar për mrekulli në një gomone në mes të liqenit për gati një ditë, pasi prindërit e...

Si të paraqiteni më e mençur sesa që jeni në të vërtetë?

Disa njerëz janë më të mençur se të tjerët. Por, kjo nuk do të thotë se askush nuk mund të duket më inteligjent sesa...

Përse fëmijët kanë nevojë t’i lëpijnë gjërat që u ndodhen pranë dhe si t’ua hiqni atë shprehi?

Jemi të sigurt që dhe ju u thoni çdo ditë “Jo”, “Mos”, “Nxirreni nga goja”… Në përgjithësi, fëmijët e vegjël kanë natyrë kureshtare. Lëpirja e...

Më të lexuarat