E diel, 24 Tetor, 2021

Lexo

Receta e mamit

Ylli Buzhala, 6-vjeçari nga Kosova – një fotomodel i suksesshëm në Londër / VIDEO

Media për fëmijë dhe nëna "Kids of Kosova" nga sonte fillon një bashkëpunim me "Albanian Future Stars" me seli në Londër, me organizatore Juliana...

Masat e reja anti-COVID: Kështu do të organizohet mësimi në shkolla sipas vendimit të ri të qeverisë

Qeveria e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është vendosur për masat e reja anti-Covid të cilat kanë ndryshuar orarin e lëvizjes...

E tmerrshme: Mësuesi rrah nxënësin, e ngre në ajër dhe e godet shuplaka

Në rrjetet sociale është shfaqur një video shqetësuese e një mësuesi që dhunon një fëmijë. Sipas njoftimit, ngjarja ka ndodhur në një shkollë të Shkupit,...

Mërgimtarja shqiptare, një punonjëse e suksesshme në Bankën Botërore

Ajo është një nga femrat shqiptare që punoi shumë për të arritur synimet e saj profesionale. Ornella Darova është profesioniste e suksesshme shqiptare në Shtetet...

Ilirjana Smajlit nga Mitrovica i duhet ndihmë për të kthyer shikimin: M’ka marrë malli me pa dritë me sy

Ilirjana Smajli nga Mitrovica ka plotë dhjetë vite qe i ka humbur shikimi. Dëshira e saj e vetme është që të shohë edhe një herë. ”Që...

Qumështi i gjirit mund të përmirësojë shëndetin e zemrës tek foshnjet e lindura parakohe

Foshnjet e lindura parakohe mund të përballen me disa sfida shëndetësore, duke përfshirë këtu vonesa në zhvillim, probleme me mushkëritë, zemrën dhe aftësitë intelektuale. Mirëpo,...

Një maskë për çdo problem që keni me flokun tuaj

Ekspozimi i përditshëm ndaj rrezeve të diellit, ndryshimet e motit, stresi dhe ndotja, i bën flokët të brishtë dhe më të lehtë për t’u...

E rrallë: Njihuni me “nëntëjnakë”

Pesë muaj më parë, lajmi i lindjes rekord në Marok, ku një 25-vjeçare lindi 9 fëmijë përnjëherë, habiti opinionin publik, madje shumë ishin ata...

Le të pinë një filxhan çaj çdo natë para gjumit: Kamomili është shumë i shëndetshëm për stomakun e një fëmije

Kur bëhet ftohtë jashtë, nuk ka asgjë më të bukur se një pije e nxehtë që do të na mbajë ngrohtë. Kamomili është një artikull...

Më të lexuarat