E enjte, 22 Prill, 2021

Lexo

Receta e mamit

A e konsideroni shëndetin mental të rëndësishëm sa shëndetin fizik?

Mendojeni këtë gjë. Të gjitha gjërat në jetën tonë sillen rreth shëndetit tonë. Për të mbajtur shëndetin tonë në nivel natyrisht që duhet ti...

Femra me fëmijë dhe familje, si ndikon puna në jetën e tyre

Ka nga ato femra që arrijnë të mbajnë punën me kohë të plotë dhe ti përkushtohen familjes duke qenë më të shëndetshme fizikisht dhe...

Dieta për nënat që ushqejnë fëmijën me gji

Një ushqyerje e mirë për ju dhe fëmijën dhe rikthimi në formë, duke ndjekur këtë menu javore, në të cilën ju mund të arrini...

Ja si mund t’i argëtoni këto ditë fëmijët në shtëpi

Më poshtë ne ju japim disa alternativa se si mund të ndihmoni fëmijët të argëtohen në shtëpi gjatë këtyre ditëve, kur nuk keni mundësi...

5 mënyra për të ndaluar grimin të shkrijë gjatë verës

Një nga problemet që has shumica e femrave gjatë kësaj periudhe është grimi që shkrin. Zakonisht ky shqetësim shkaktohet nga përdorimi i gabuar i...

Biskota me tërshërë

Në kuadër të medias Kids of Kosova (www.kidsofkosova.net) do të jetë edhe rubrika RECETA E MAMIT. Në videon më poshtë mund të shikoni si bëhen...

6 super aktivitete që nënat mund t’i bëjnë gjatë verës me fëmijët e tyre

Stina e verës është koha kur të gjithë ndjehemi më të lirë dhe më të gatshëm të provojmë gjëra të reja. Në këtë stinë temperaturat...

3 vitaminat jetike për çdo moshë gjatë verës

A e dinit që kërkesat e organizmit për vlera ushqimore ndryshojnë gjatë verës? Nxehtësia, djersitja dhe ajri i thatë plus rrezet e diellit e zhveshin...

Produktet që duhet të keni gjithmonë në çantë gjatë verës

Me ardhjen e ditëve të nxehta është e vështirë të gjesh produktet e duhura kozmetike. Aplikimi i tyre duhet të jetë në të njëjtën kohë...

Më të lexuarat