E premte, 2 Dhjetor, 2022

Orteku i zë alpinistët, përfundojnë të mbuluar nga dëbora / VIDEO

Një grup prej 4 alpinistësh është goditur nga një ortek i befasishëm në malet Pirenej, në Spanjë.


E gjithë ngjarja është filmuar dhe u shpërnda në rrjetet sociale, ku duket momenti kur orteku godet në mënyrë të papritur alpinistët. Personi që filmoi ngjarjen u rrëzua në dëbora, ndërsa më pas video tregon një prej alpinistëve të mbuluar nga dëbora deri në shpatulla.

- Advertisement -

“Të gjithë duhet të bëjnë kujdes për të shmangur situata të ngjashme”, tha alpinisti që shpërndau videon.

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

A e dini se cili është përdorimi i gomës blu?

Mund të kemi kaluar gjithë fëmijërinë tonë duke menduar se pjesa blu e gomës...

28 NËNTORI – festë e shumëfishtë

Dita e 28 nëntorit e emërtuar si Festa e Flamurit është një nga më...

Urime 28 Nëntori – kjo është agjenda shtetërore për shënimin e Ditës së Flamurit

Qeveria e Kosovës ka publikuar agjendën shtetërore për organizimin e 28 Nëntorit, 110 vjetorit...

​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian...