E premte, 2 Dhjetor, 2022

Oktapodi sulmon gjeologun dhe vajzën e tij 2-vjeçare

BBC raport se një gjeolog është sulmuar nga një oktapod, ndërsa ka qenë duke notuar në një nga plazhet e Australisë perëndimore, ku kishte shkuar me pushime.


Në një video që është bërë virale, shihet oktapodi i cili fare pranë bregut godet gjeologun Lance Karlson.

- Advertisement -

Por nuk mjaftoi me kaq, kjo krijesë erdhi përsëri më vonë pas tij dhe e sulmoi atë në krah, para se ta godiste në qafë dhe pjesën e sipërme të shpinës.

 

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...