E shtunë, 1 Prill, 2023

Oktapodi sulmon gjeologun dhe vajzën e tij 2-vjeçare

- Advertisement1-

BBC raport se një gjeolog është sulmuar nga një oktapod, ndërsa ka qenë duke notuar në një nga plazhet e Australisë perëndimore, ku kishte shkuar me pushime.


Në një video që është bërë virale, shihet oktapodi i cili fare pranë bregut godet gjeologun Lance Karlson.

- Advertisement -

Por nuk mjaftoi me kaq, kjo krijesë erdhi përsëri më vonë pas tij dhe e sulmoi atë në krah, para se ta godiste në qafë dhe pjesën e sipërme të shpinës.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...