E martë, 4 Tetor, 2022

Ogren Borovci, 8-vjeçari nga Prishtina që synon të bëhet inxhinier ndërtimi

Shumica e fëmijëve të intervistuar deri tani nga “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net) kanë qenë këngëtarë të  vegjël, kurse disa të tjerë kanë thënë se synojnë të bëhen mësues/e apo dizajner.

Sot do t’iu prezantojmë me një fëmijë që merret me modelizëm dhe ka talent për muzikë, por kur të rritet dëshiron të bëhet krejt diç tjetër.

- Advertisement -

Fjala është për Ogren Borovcin, 8-vjeçarin nga Prishtina i cili thotë se kur të rritet dëshiron të bëhet inxhinier ndërtimi.

“Jam nxënës i klasës së tretë në shkollën fillore ‘Iliria’ në Prishtinë.  Jam nxënës i shkëlqyeshëm dhe lënda që më pëlqen është matematika. Talenti im është këndimi dhe modelizimi. Kam marrë pjesë në sfilatën ‘Prishtina Fashion Night’. Por kur të rritem dëshiroj të bëhem një inxhiner ndërtimi”, ka thënë Ogren Borovci.

Kids of Kosova i uron shumë suksese Ogrenit.

- Advertisement -

Foto të Ogrenit nga sfilata në “Prishtina Fashion Night”

(Kids of Kosova)

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Edhe një tjetër mërgimtar, i gatshëm t’ua jap nga 100 euro mësuesve

Mërgimtarët po vazhdojnë të tregojnë gatishmëri për t’i ndihmuar mësuesit kosovar. Edhe Fitim Krasniqi, nga...

INTERVISTË| Xhevahire Krasniqi, mësuesja e prekur dy herë me kancer: Si e luftova dhe ju riktheva familjes e nxënësve

Është prekur dy herë me kancer, por sot fatmirësisht gëzon shëndet të mirë dhe...

INTERVISTË| Dr.Lumnije Kqiku kosovarja e parë që preku majat e shkencës: Si e kujtoi hyrjen në librin enciklopedik më prestigjioz në botë

Është nga Gjilani por jeton në Austri nga ku nuk i ndahet shkencës e...

INTERVISTË| Zv.ministri Dukagjin Pupovci: Ligji i ri do të sjellë rritjen e pagave në arsim

Çështja e shamisë në shkolla, greva në arsim në prag të vitit të ri...