E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Nxënësve u arsyetohen mungesat për shkak të gripit sezonal, në mënyrë që të mos përhapet në shkolla

- Advertisement -

Shkolla fillore “Abdullah Shabani” në Mitrovicë ka njoftuar prindërit se mungesa e nxënësve për shkak të gripit sezonal do të jenë të arsyeshme.

Në njoftim, këshillohen që nëse nxënësit shfaqin simptoma të gripit le të kontrollohen tek mjeku.

- Advertisement -

Poashtu theksohet se maskat vazhdojnë të jenë obligative gjatë gjithë kohës në shkollë.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar prindër, ditëve të fundit janë rritur shumë rastet e nxënësve me grip sezonal, andaj, nëse nxënësit shfaqin simptoma të gripit le të kontrollohen tek mjeku dhe për shkaqe sigurie që gripi mos të përhapet mungesa në shkollë rekomandohet dhe do të jetë e arsyshme!

- Advertisement -

Nxënës të dashur, maskat vazhdojnë të jenë obligative gjatë gjithë kohës sa qëndroni në shkollë!

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Smajljaj: Nëse sindikalistët lëshojnë pe dëshmojnë se janë të gatshëm për sakrificë

Profesori i universitar Avdi Smajljaj ka deklaruar se nëse SBAShK-u vendos t`i hap shkollat...

Këshilli i Prindërve letër krerëve shtetërorë: Nëse nuk ka marrëveshje deri më 1 tetor, fillojmë protestën

Kryesia e Këshillit të Prindërve të Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se Qeveria...

Nagavci vjen me një postim në Facebook, nuk flet për grevën

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot kontratat për ndërtimin e pesë çerdheve...

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve: Me padurim presim pezullimin e grevës

Anëtari i Këshillit të Prindërve të Prishtinës, Nexhmi Hoxha ka folur rreth qëndrimit të...